A Pegasus-mémvonaton nincsen fék: itt az újabb adag kép
Ahogy várható volt, egyre nagyobb port kavar a Pegasus-ügy – és szintén nem meglepő, hogy egyre több digitális népművészt megihlet.
Ahogy várható volt, egyre nagyobb port kavar a Pegasus-ügy – és szintén nem meglepő, hogy egyre több digitális népművészt megihlet.
A kormányzati kommunikációs szakembereknél valamivel szorgalmasabban dolgoznak az internet népművészei a Pegasus-ügyben. Is.
Nem igényel felhasználói figyelmetlenséget a világraszóló megfigyelési botrányt kirobbantó Pegasus – a program a mobil tulajdonosának egyetlen mozdulata nélkül csempészhető be a telefonra. Ami ezután következik, az is figyelemreméltó: a kémszoftver olyannyira mindentudó, hogy több jogosultságot szerez magának a készüléken, mint amennyi a mobil használójának lehet.
A MÚOSZ válaszokat vár a magyar hatóságoktól a kémszoftverrel kapcsolatos ügyre.
Az ellenzéki politikusok beismerésnek tekintenék a rendkívüli ülés kormánypárti bojkottját.
2,4 millió döntéshozóról és befolyásos közéleti szereplőről tartalmaz információkat egy szeptemberben kiszivárgott kínai adatbázis. A Szabad Európa megkapta a magyar vonatkozású adatokat.
A poén Barack Obama és az amerikai titkosszolgálat globális megfigyelése kapcsán került elő, most Mark Zuckerberg arcával fémjelezve hívja fel a figyelmünket a vicces kép arra: sokan szinte minden érzékeny információt kiadnak magukról a Facebookon.
A New York Times szerint az izraeli kémeknek sikerült feltörniük a Kaspersky vírusírtót, a programon belül pedig orosz kémek nyomaira bukkantak.
A Magyar Lapkiadók Egyesülete megdöbbenését és tiltakozását fejezte ki Pintér Sándor miniszter tervezete kapcsán, miszerint titkosszolgálati ügynököket ültetnének a szerkesztőségekbe hírszerzési céllal.
Interjút készített Glenn Greenwalddal, Edward Snowden segítőjével a HVG. A Guardian újságírója azt ígéri, hamarosan Magyarországgal kapcsolatos dokumentumok is nyilvánosságra kerülhetnek.
A tömeges megfigyeléseknek azonnal véget kell vetni, máskülönben az Egyesült Államoknak szembe kell néznie a következményekkel - közölte az Európai Parlament (EP) sajtóirodája szerdán, miután a strasbourgi plenáris ülés hathónapos vizsgálatot követően elfogadta az állásfoglalást az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) által végzett titkos, tömeges adatgyűjtésről.
Az 544 igen, 78 nem és 60 tartózkodás mellett elfogadott határozat követeli, hogy az USA azonnal szüntesse be a tömeges lehallgatást, máskülönben az Európai Parlament megtagadja támogatását az Egyesült Államok és az EU között kötendő, úgynevezett transzatlanti kereskedelmi és befektetési partnerségtől.